Юристы Николаева!

ЗАКРЫТЬ
Регистрация Главная Новости Акции Обзоры Банеры
+

Нет комментариев
УГОДИ ПРО РОЗПОДІЛ ПРОДУКЦІЇ ЗА НОВИМИ УМОВАМИ
575 посещений
0 комментария

УГОДИ ПРО РОЗПОДІЛ ПРОДУКЦІЇ ЗА НОВИМИ УМОВАМИ0 понравилось
0

Заметили грамматическую ошибку? Выделите текст ошибки в браузере, затем нажмите Ctrl+Enter в окне жалобы опишите проблему.

Верховна Рада прийняла Закон N 5406-VI від 02.10.2012 р., метою якого є створення дієвого та ефективного механізму для виконання угод про розподіл продукції, перш за все – угод, які передбачають залучення декількох інвесторів (багатосторонніх угод).

Зазначеним документом вносяться зміни до багатьох нормативних актів, основним серед яких є Закон України "Про угоди про розподіл продукції" (N 1039-XII від 14.09.1999 р.). Слід відзначити оновлення визначення "інвестор" (відповідно до нововведень, інвесторами також можуть бути особи, які діють окремо чи спільно), та введення поняття - "нетрадиційні вуглеводні" (газ сланцевих товщ, газ (метан) вугільних родовищ, газ центрально-басейнового типу, нафта, конденсат або інша вуглеводнева сировина, яка залягає в нетрадиційних колекторах).

Переглянуто умови укладення угод про розподіл продукції. Зокрема, буде можливим укласти угоду на підставі одночасно декількох спеціальних дозволів та відносно декількох ділянок надр, незалежно від того, чи є такі ділянки надр суміжними або такими, що знаходяться окремо одна від одної.

Істотні умови угоди про розподіл продукції також зазнали змін. Так, наприклад, віднині істотною умовою:

  • є порядок узгодження сторонами бюджетів (раніше – річних бюджетів) та програм робіт, (раніше також зазначалось, що бюджети та програми робіт зобов'язувався виконати інвестор);
  • не являється розмір збору за геологорозвідувальні роботи в зв'язку із його скасуванням з 01.01.2011 р. тощо.

Що стосується коригувань до особливих умов угоди про розподіл продукції, то нормативним актом встановлено обов'язки оператора угоди, що організує належне виконання робіт, передбачене такою угодою.

Крім цього визначено, що за домовленістю сторін, умовами багатосторонньої угоди про розподіл продукції може бути передбачено порядок зміни обсягу прав та обов'язків інвесторів.

Слід зауважити, що введено перелік обмежень, які не можуть бути накладені на операції інвестора, що здійснюються для потреб угоди про розподіл продукції (у т.ч. пов'язані з придбанням обладнання, матеріалів, устаткування та інших товарів, робіт і послуг, необхідних для провадження робіт чи здійснення іншої діяльності, передбаченої угодою про розподіл продукції).

Також врегульовано питання надання та зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами на умовах угод про розподіл продукції.

Спеціальний дозвіл на користування надрами на умовах угод про розподіл продукції надається на ім'я кожного інвестора - учасника такої угоди на підставі та на умовах укладеної угоди про розподіл продукції на строк дії такої угоди в межах ділянки надр та на умовах, передбачених такою угодою.

Дія спеціального дозволу на користування надрами на умовах угод про розподіл продукції може бути зупинена чи достроково припинена (у т.ч. шляхом анулювання) виключно Кабміном.

Варто відзначити, що зміни передбачено і до Митного кодексу України. Так, відповідно до нововведень розширено визначення "резидент", до якого будуть також відноситися (окрім раніше передбачених) і:

  • відокремлені підрозділи іноземних юросіб з місцезнаходженням на території України, які здійснюють господарську діяльність відповідно до законодавства України;
  • інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, у т.ч. постійне представництво інвестора-нерезидента.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання угод про розподіл продукції" (N 5406-VI від 02.10.2012 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 209 від 06.11.2012 р.
Дата набрання чинності: 07.11.2012 р.

Статья предоставлена бухгалтеским центром "Ника".

скачать dle 10.3фильмы бесплатно


Имя:*
E-Mail:
Комментарий:


cis Powered by CYS